Wymiana usług i towarów w sieci

Wymiana usług i towarów w sieci

W sieci można nie tylko kupować towary i usługi, ale również wymieniać te posiadane, na inne. Istnieją zarówno międzynarodowe, jak i polskie portale, dzięki którym łatwiej jest znaleźć osoby chętne do takiej wymiany. To idealna opcja, gdy chcemy pominąć transakcje gotówkowe.

Oczywiście rozwiązanie to nie jest nowe i istniało jeszcze przed wynalezieniem Internetu. Mowa o transakcji barterowej. Jeśli zagłębić się w historię ekonomii, można nawet powiedzieć, że to najstarsza forma transakcji – wyprzedzające o wiele wieków pojawienie się pieniądze.

Niemniej jednak barter jest znany nowoczesnym przedsiębiorcom od dawna. Dzięki sieci możliwość są natomiast zdecydowanie większe. Łatwiej jest znaleźć partnera barterowego i nawiązać z nim współpracę.

Ciekawym rozwiązaniem są też portale, które oferują coś w rodzaju barteru pośredniego. Usługodawcy zarejestrowani na portalu oferują własne produkty, które mają wartość punktową. Za wykonanie usługi zyskują punkty, które mogą następnie wykorzystać do wykupienia produktu innego użytkownika portalu.